Злили 200 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 5% і 100 г розчину з масовою часткою

розчиненої речовини 25%. Яка масова частка розчиненої речовини в утвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Захарова Виктория.

w(вещества)=m(вещества)/m(раствора)×100%

m1(вещества) = 200 × 0,05 = 10 г

m2(вещества) = 100 × 0,25 = 25 г

m(нового раствора) = 200 + 100 = 300 г

w(вещества в новом растворе) = 10+25/300 = 35/300 = 0,1167...(11,67%)

Ответ: 11,67%

Отвечает Библикова Лиза.

Ответ:

Давайте розглянемо це завдання. Спочатку розрахуємо, скільки речовини міститься у кожному з розчинів, а потім знайдемо масову частку розчиненої речовини в утвореному розчині.

У першому розчині (200 г, 5%):

Маса розчиненої речовини = 0.05 * 200 г = 10 г

У другому розчині (100 г, 25%):

Маса розчиненої речовини = 0.25 * 100 г = 25 г

Тепер додамо маси розчинених речовин у обидва розчини:

10 г (з першого розчину) + 25 г (з другого розчину) = 35 г

Тепер ми знаємо, що в утвореному розчині загальна маса розчиненої речовини становить 35 г. Щоб знайти масову частку розчиненої речовини в утвореному розчині, поділімо масу розчиненої речовини на загальну масу розчину і помножимо на 100%:

Масова частка = (35 г / (200 г + 100 г)) * 100% = (35 г / 300 г) * 100% ≈ 11.67%

Отже, масова частка розчиненої речовини в утвореному розчині становить приблизно 11.67%.