1 Скільки грамів цинк оксиду утвориться під час окиснення цинку масою 13 г? 2 Який об’єм водню

(н. у.) виділиться у процесі взаємодії цинку масою 130 г з хлоридною кислотою? Написати дано, зайти та розвязок

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Полина.

Задача 1

Дано:

m(Zn) = 13 г

Знайти:

m(ZnO) - ?

Розв'язання:

1) 2Zn + O2 → 2ZnO;

2) n(Zn) = m / M = 13 / 65 = 0,2 моль;

3) n(ZnO) = n(Zn) = 0,2 моль;

4) m(ZnO) = n * M = 0,2 * 81 = 16,2 г.

Відповідь: Маса ZnO становить 16,2 г.

Задача 2

Дано:

m(Zn) = 130 г

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2↑;

2) n(Zn) = m / M = 130 / 65 = 2 моль;

3) n(H2) = n(Zn) = 2 моль;

4) V(H2) = n(H2) * Vm = 2 * 22,4 = 44,8 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 44,8 л.

Отвечает Вишневская Севелина.

Ответ:

Объяснение:

Дано: маса цинку (Zn) = 13 г.

Молекулярна маса цинку (Zn) = 65.38 г/моль

Молекулярна маса кисню (O) = 16 г/моль

Цинк оксид (ZnO) складається з одного атома цинку (Zn) і одного атома кисню (O). Таким чином, молекулярна маса цинк оксиду (ZnO) = маса цинку (Zn) + маса кисню (O) = 65.38 г/моль + 16 г/моль = 81.38 г/моль.

Тепер ми можемо знайти кількість молей цинку у даному зразку:

Кількість молей цинку (n) = маса цинку (m) / молекулярна маса цинку (M)

n = 13 г / 65.38 г/моль ≈ 0.198 моль

Оскільки масове співвідношення між цинком і цинк оксидом 1:1, кількість молей цинку оксиду також дорівнює 0.198 моль.

Тепер ми можемо знайти масу цинк оксиду, який утвориться під час окиснення цинку:

Маса цинк оксиду (m_ZnO) = кількість молей цинку оксиду (n_ZnO) × молекулярна маса цинк оксиду (M_ZnO)

m_ZnO = 0.198 моль × 81.38 г/моль ≈ 16.13 г

Отже, утвориться приблизно 16.13 г цинк оксиду.

Дано: маса цинку (Zn) = 130 г.

Знайдемо кількість молей цинку:

Кількість молей цинку (n) = маса цинку (m) / молекулярна маса цинку (M)

n = 130 г / 65.38 г/моль ≈ 1.987 моль

Цинк реагує з хлоридною кислотою (HCl) за наступною реакцією:

Zn + 2HCl -> ZnCl2 + H2

За реакцією виділяється 1 моль водню (H2) за кожний моль цинку (Zn). Отже, в даному випадку буде виділено приблизно 1.987 моль водню.

Тепер ми можемо знайти об'єм водню за нормальних умов (н. у.), де 1 моль газу займає приблизно 22.4 літра:

Об'єм водню (V_H2) = кількість молей водню (n_H2) × об'єм 1 молі газу за н. у.

V_H2 = 1.987 моль × 22.4 л/моль ≈ 44.54 л

Отже, при реакції цинку масою 130 г з хлоридною кислотою виділиться приблизно 44.54 літра водню за нормальних умов.