Срочно!! 50 балов 7. Виведіть молекулярну формулу речовини, що містить 16,21%Магнію, 18,92%

Нітрогену та Оксиген. Обчисліть відносну молекулярну масу сполуки. 8. Масова частка елемента VIIA групи у вищому оксиді становить 69,4%. Визначте невідомий елемент і вкажіть характер оксиду. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сидорина Александра.

Ответ:

Для визначення молекулярної формули речовини, яка містить вказані елементи, спочатку визначимо кількість атомів кожного елемента у сполуці.

   Магній (Mg): 16,21% = 16,21 г.

   Нітроген (N): 18,92% = 18,92 г.

   Оксиген (O): Розрахуємо масу оксигену, виходячи з відсоткового складу: 100% - (16,21% + 18,92%) = 64,87%.

Тепер перейдемо до обчислення кількості молекул кожного елемента.

   Молекулярна маса магнію (Mg): 24,31 г/моль

   Кількість молекул магнію = (16,21 г) / (24,31 г/моль) = 0,667 моль

   Молекулярна маса нітрогену (N): 14,01 г/моль

   Кількість молекул нітрогену = (18,92 г) / (14,01 г/моль) = 1,35 моль

   Молекулярна маса оксигену (O): 16,00 г/моль

   Кількість молекул оксигену = (64,87 г) / (16,00 г/моль) = 4,055 моль

Тепер визначимо найменшу цілочисельну стехіометричну співвідношення між елементами, поділивши кількість молекул кожного елемента на найменшу кількість молекул у сполуці.

Магній: 0,667 моль / 0,667 моль = 1

Нітроген: 1,35 моль / 0,667 моль ≈ 2

Оксиген: 4,055 моль / 0,667 моль ≈ 6

Таким чином, молекулярна формула сполуки буде MgN₂O₆.

Щоб обчислити відносну молекулярну масу (ММ) сполуки, потрібно додати маси всіх атомів у молекулі.

Маса магнію (Mg): 1 × 24,31 г/моль = 24,31 г/моль

Маса нітрогену (N): 2 × 14,01 г/моль = 28,02 г/моль

Маса оксигену (O): 6 × 16,00 г/моль = 96,00 г/моль

Відносна молекулярна маса (ММ) = 24,31 г/моль + 28,02 г/моль + 96,00 г/моль = 148,33 г/моль

Таким чином, відносна молекулярна маса сполуки MgN₂O₆ становить 148,33 г/моль.

   Щоб визначити невідомий елемент і характер оксиду, нам потрібно знати номера елементів у періодичній системі.

Елемент VIIA групи періодичної системи є хлор (Cl).

Оскільки масова частка елемента VIIA групи у вищому оксиді становить 69,4%, то цей оксид містить хлор (Cl) та інші елементи.

Таким чином, невідомий елемент цього оксиду - це хлор (Cl)

Объяснение: