Визначте масу солі та об'єм води, необхідні для приготування 400 г розчину солі з масовою часткою

розчиненої речовини 3%. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасенков Илья.

Відповідь:

Пояснення:

Для визначення маси солі та об'єму води, необхідних для приготування 400 г розчину солі з масовою часткою розчиненої речовини 3%, спочатку розрахуємо масу солі, яка буде міститись у розчині.

Масова частка солі у розчині виражає відношення маси солі до загальної маси розчину. У цьому випадку, масова частка розчиненої речовини (солі) становить 3%, що означає, що маса солі в розчині дорівнює 3% від загальної маси розчину.

Маса солі = 3% * 400 г = (3/100) * 400 г = 12 г.

Отже, для приготування 400 г розчину солі з масовою часткою 3%, потрібно 12 г солі.

Щодо об'єму води, для розрахунку нам потрібно знати концентрацію розчину (наприклад, у відсотках або у молях) або конкретні вимоги до розчину. Без цієї інформації неможливо точно визначити об'єм води, необхідний для приготування розчину.

Отвечает Мухаметьянова Рината.

Дано:

m р-ну(солі) = 400 г

ω(солі) = 3%

Знайти:

m(солі) - ?

V(води) - ?

Розв'язання:

1) m(солі) = ω * m р-ну / 100% = 3% * 400 / 100% = 12 г;

2) m(води) = m р-ну(солі) - m(солі) = 400 - 12 = 388 г;

3) V(води) = m / ρ = 388 / 1 = 388 мл.

Відповідь: Маса солі становить 12 г; об'єм води - 388 мл.