Певна речовина містить Карбон (62,1%), Гідроген (10,3%) та Оксиген. Визначте її молекулярну формулу.


Ответы на вопрос

Отвечает Уйгурова Кюннэй.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(С) = 62,1%

w(Н) = 10,3%

Знайти: CxHyOz- ?

М(С) = 12г/моль  М(Н) = 1 г/моль  М(О) = 16г/моль

w(О) = 100% - w(C) - w(H) = 100% - 62,1% - 10,3% = 27,6%

n =  w/М * 100%

n(C) = w(С)/М(С) * 100% = 62,1%/12 * 100% = 5,175 моль

n(H) = w(Н)/М(Н) * 100% = 10,3%/1 * 100% = 10,3 моль

n(О) =  w(О)/М(О) * 100% = 27,6%/16 * 100% = 1,725 моль

С : Н : О = 5,175 : 10,3 : 1,725

Індекси мають бути цілі числа, тому розділимо всі індекси на найменше 1,725 і отримаємо

С : Н : О = 3 : 6 : 1

Молекулярна формула : С3Н6О - ацетон