визначте маси целюлози та нітратної кислоти, які потрібно витратити на одержання 1 т тринітрату

целюлози, якщо втратити у процесі виробнитцва становлять 12%

Ответы на вопрос

Отвечает Тамбовский Иван.

Ответ:

0.39т и 4.6т

Объяснение:

(C6H10O5)n + 3HNO3 = (C6H705(NO3)3)n + 3H2

n(тринитроцел) = 10^6 / 345n = 2.9 * 10^3n

n(C6H10O5) = n(тринитроцел) / w(р) = 2.9 * 10^3n/0.12 = 24.2 * 10^3n

m(C6H1O5) = 24.2 *10^3n * 162 = 0.39 (т)

m(HNO3) = 24.2 * 10^3 * 3 * 63 = 4.6 (т)