ПОЖАЛУЙСТА, ПОМОГИТЕ!! Визначте масу барій хлорид дигідрату, яку потрібно використати для

приготування 166,4 г розчину барій хлориду, масова частка солі в якому = 10%.

Ответы на вопрос

Отвечает Сорочинская Виолетта.

m (р-ну)=166,4 г

w(BaCl2)=0,1

m(BaCl2*2H2O)-?

М(BaCl2*2H2O)=208+36=244 г/моль

М(BaCl2)=208 г/моль

w(реч)=m(розч.реч)/m(р-ну),    m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)      

n=m/M ,    m=n*М

Яка маса BaCl2 в розчині m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)=0,1*166,4=16,64 г

Яка кількість речовини BaCl2 : n=m/M=16,64/208=0,08 моль

В 1 молі BaCl2*2H2O   міститься 1 моль BaCl2,

 значить n (BaCl2)= n (BaCl2*2H2O)=0,08 моль

Яка маса кристалогідрату m(BaCl2*2H2O)= n*М=0,08*244=19,52 г