ПОМОГИТЕ, ДАМ ВСЕ СВОИМ БАЛЛЫ!!!!! 1. Напишіть рівняння реакції одержання рідкого мила з

пальмітинової кислоти. 2. Розрахуйте масу натрій гідроксиду, необхідного для одержання 500 г мила, з урахуванням того, що в реакцію вступає стеаринова кислота.

Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Александра.
1. CH₃(CH₂)₁₄COOH + KOH = CH₃(CH₂)₁₄COO⁻K⁺ + H₂O

2. Пишемо реакцію
CH₃(CH₂)₁₆COOH + NaOH = CH₃(CH₂)₁₆COO⁻Na⁺ + H₂O
Рахуємо масу речовини мила
n(CH₃(CH₂)₁₆COO⁻Na⁺) = m(CH₃(CH₂)₁₆COO⁻Na⁺) / M(CH₃(CH₂)₁₆COO⁻Na⁺) = 500 / 306 = 1.634 моль
За рівнянням реакції кількість речовини лугу така ж
Рахуємо його масу
m(NaOH) = n(NaOH) * M(NaOH) = 1.634 * 40 = 65.36 г