Маса 1 л вуглеводню 1,25 г, масова частка Карбону - 85,7%. Визначте формулу.


Ответы на вопрос

Отвечает Антонова Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(С) = 85,7%

V= 1 л

m = 1,25 г

Найти: СхНу - ?

Молярна маса М = Vм* m /V=22,4 * 1,25/1 = 28 г/моль

w(Н) = 100% - 85,7 = 14,3%

Знаходимо масу Карбону і Гідрогену, та їхню кількість

m(C) = 28 * 85,7% : 100% = 24

m(H) = 28 * 14,3% : 100% = 4    

v(C) = m(C)/М(С) = 24 / 12 = 2

v(Н) = m(Н)/М(Н) = 4 / 1 = 4

Отже формула сполуки С2Н4 - етилен