В результаті реакції кальцій оксиду з вуглекислим газом утворився кальцій карбонат масою 15 г.

Визначте масу кальцій оксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Дианочка Диана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaCO3) = 15 г

Найти: m(CaO) -?

Складемо РХР:

х г                              15 г

CaO   +   CO2   →   CaCO3

n= 1 моль                n = 1 моль

M = 56 г/моль        M = 100 г/моль

m = 56 г                  m = 100 г

m(CaO) = 15 * 56 : 100 = 8,4 г

Отвечает Фокин Егор.

Дано:

m(CaCO3) = 15 г

Знайти:

m(CaO) - ?

Розв'язання:

1) CaO + CO2 → CaCO3;

2) n(CaCO3) = m / M = 15 / 100 = 0,15 моль;

3) n(CaO) = n(CaCO3) = 0,15 моль;

4) m(CaO) = n * M = 0,15 * 56 = 8,4 г.

Відповідь: Маса CaO становить 8,4 г.