У результаті дії 14 г хлоридної кислоти на Магній карбонат добули 4 л Карбон (ІV) оксиду.

Визначте об’ємну частку виходу продукту реакції від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Esenov Miyrzhan.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(HCl) = 14 г

Vп. (CO₂) = 4 л

Найти: ɳ (СО₂) - ?

М(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

Складемо рівняння:

14 г                                          х л

2HCl  +  MgCO₃ = MgCl₂ + CO₂ + H₂O

n = 2 моль                             n= 1 моль

M = 36,5 г/моль                   Vm = 22,4 л/моль

m = 73 г                                 V = 22,4 л

Обчислимо теоретичний вихід СО₂

Vт.(СО₂) = 22,4 * 14 : 73 = 4,3л

Визначимо об’ємну частку виходу продукту реакції від теоретично можливого:

ɳ (СО₂) = Vп.(СО₂)/Vт.(СО₂) * 100% = 4/4,3 * 100% = 93%