обчисліть масу розчину калій гідроксиду з масовою часткою лугу 20% що використали для нейтралізації

7,5г амінокислоти гліцину

Ответы на вопрос

Отвечает Алиева Аида.

Ответ:

28 г

Объяснение:

Пишемо реакцію

NH₂CH₂COOH + KOH = NH₂CH₂COOK + H₂O

Рахуємо кількість речовини гліцину

n(NH₂CH₂COOH) = m(NH₂CH₂COOH) / M(NH₂CH₂COOH) = 7.5 / 75 = 0.1 моль

Кількість речовини калій гідроксиду така ж. Рахуємо його масу

m(KOH) = n(KOH) * M(KOH) = 0.1 * 56 = 5.6 г

Рахуємо масу розчину КОН

m(розчину) = m(KOH) / w(KOH) = 5.6 / 0.2 = 28 г