Яку масу етанолу можно добути з 1т кукурудзяних зерен , в яких масова частка крохмалю 70%?


Ответы на вопрос

Отвечает Котович Екатерина.

Відповідь:

m(С₂H₅OH)=8.64*46=397.44 г

Пояснення:

Дано: m(зерен)=1000 кг, w(C₆H₁₀O₅)=70%

I. Знаходимо масу кромалю:

m(C₆H₁₀O₅)=70*1000/100%=700 кг

ІІ. Записуємо реакції й аналізуємо:

C₆H₁₀O₅ + H₂O → C₆H₁₂O₆

C₆H₁₂O₆ ----дріжджі---→ 2С₂H₅OH + 2CO₂↑

Співвідношення між кількістю крохмалю і етанолу, як 1:2, тому

n(C₆H₁₀O₅)=n(C₆H₁₂O₆)=1/2n(С₂H₅OH), звідси n(С₂H₅OH)=2n(C₆H₁₀O₅).

ІІІ. Робимо розрахунки:

n=m/Mr; m=n*Mr

n(C₆H₁₀O₅)=700/162=4.32 моль

n(С₂H₅OH)=2n(C₆H₁₀O₅)=4.32*2=8,64 моль

m(С₂H₅OH)=8.64*46=397.44 г

*Поставте найкраще, будь-ласка :)