Купрум (II) гідроксид кількість речовини 0,2 моль подіяли нітратною кислотою. Яка маса і кількість

речовини солі утворилась? З рівнянням реакції будь ласка ❤️​

Ответы на вопрос

Отвечает Субботина Вероника.

Відповідь:

n(Cu(NO₃)₂) =0,2 моль

m(Cu(NO₃)₂)=37.6 г

Привіт! Зараз ми швидко усе запишемо:

Дано:  n(Cu(OH)₂)=0,2 моль

I.  Запишемо рівняння реакції:  

Cu(OH)₂  + 2 HNO₃→ 2 H₂O + Cu(NO₃)₂

II.  За рівнянням видно, що реагент і сіль у співвідношенні, як 1:1.

Тобто, n(Cu(OH)₂)=n(Cu(NO₃)₂)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

n(Cu(OH)₂)=n(Cu(NO₃)₂) =0,2 моль

m(Cu(NO₃)₂)=0.2*188=37.6 г

Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім  

*Поставте найкраще, будь ласка :)