Помогииите, прооошу Суміш нітратів натрію і аргентуму (І) піддали прожарюванню. Утворилась суміш

газів об’ємом 15,68 л (н.у.), в якій об’ємна частка нітроген (IV) оксиду становить 57,14%. Розрахувати масу (в грамах) вихідної суміші.​

Ответы на вопрос

Отвечает Hugrov Alex.

Ответ:

Объяснение:

V(NO2) = 0,5714*15,68 = 8,96 л

   х г                                        2,24 л

2NaNO3    =    2NaNO2    +   O2

2*85 г/моль                          22,4 л/моль

    х г                                 8,96 л                       х л

2AgNO3    =     2Ag    +    2NO2   +                   O2

2*170 г/моль                    2*22,4 г/моль       22,4 л моль

По пропорции

m(AgNO3) = 2*170*8,96/(2*22,4) = 68 г

По пропорции

x = 8,96*22,4/(2*22,4) = 4,48 л

V(O2) в первой р-ции = 15,68 - 8,96 - 4,48 = 2,24 л

По пропорции

m(NaNO3) = 2*85*2,24/ 22,4 = 17 г

mсмеси = 68+17 = 85 г