Натрій масою 2,3г розчинили у 150г води. Обчисліть масову частку лугу в утвореному розчині.


Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Дарья.

Ответ:

2,63%

Объяснение:

2Na+2H2O=2NaOH+H2

Количество натрия

n(Na)=m/M=2,3/23=0,1 моль

Масса гидроксида натрия

m(NaOH)=n*M=0,1*40=4 г

Масса водорода

m(H2)=n*M=0,05*2=0,1 г

Масса раствора

m(p-p)=m(Na)+m(H2O)-m(H2)=2,3+150-0,1=152,2 г

Массовая доля щёлочи

w(NaOH)=m(NaOH)*100%/m(p-p)=4*100/152,2=2,63%