1. Магнийдің оттекте жануының реакция теңдеуін құрастырып, 12 г магний жанғанда түзілетін магний

оксидінің массасын есептеңдер.​

Ответы на вопрос

Отвечает Привалова Настя.

Ответ: m(Mg)= 12 г

2Mg + O2 = 2MgO

М(Mg)= 24*2 = 48 г/моль

M(MgO)= 24 + 16 = 40*2 = 80 г/моль

12 - х

48 - 80

x = 12 * 80 / 48 = 20 г