Обчисліть масу осаду, одержаного дією натрій гідроксиду масою 20 г на купрум (ІІ) сульфат.


Ответы на вопрос

Отвечает Майская Александра.

Ответ:

m(Cu(OH)2)=24.5г

Объяснение:

2NaOH+CuSO4=Na2SO4+Cu(OH)2

M(NaOH)=23+16+1=40 г/моль

M(Cu(OH)2)=64+2*16+2*1=98 г/моль

n(NaOH)=m/M=20 г/40 г/моль=0.5моль

n(NaOH):n(Cu(OH)2)=2:1

n(Cu(OH)2)=0.5моль/2=0.25моль

m(Cu(OH)2)=n*M=0.25моль*98г/моль=24.5г