Срочно!!!!!!!!!100баллов У медицині використовують фізіологічний розчин – 0,9%-й розчин кухонної

солі (натрій хлориду). Обчисліть масу натрій хлориду, який потрібно розчинити у воді, щоб одержати такий розчин масою 500 г. (

Ответы на вопрос

Отвечает Юхновец Лиза.

Ответ: 4,5 г

Дано:

ω(NaCl) = 0,9% або 0,009

m(р-ну) = 500 г

m(NaCl)-?

Объяснение:

1 засіб.

m(NaCl) = m(р-ну)*ω(NaCl) = 500 г*0,009 = 4,5 г

Відповідь: 4,5 г

2 засіб.

Відсоткова концентрація показує скільки грамів речовини утримується в 100 г розчину, тому

в 100 г розчину утримується 0,9 г NaCl

в 500 г розчину ------------------ х г NaCl

х = 500*0,9/100 = 4,5 г

Відповідь: 4,5 г