Обчисліть об'єм гідроген сульфіду (н.у.),який утворився внаслідок взаємодії калій сульфіду масою

15,8 г із хлоридною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Веткова Влада.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(К2S)=15,8 г

----------------------

 V(H2S)-?

Розв'язування  

Записуємо рівняння реакції:  

15,8 г                            х л    

K2S + 2HCl = 2KCl + H2S↑  

110 г                             22,4 л    

M(K2S)=110 г/моль, маса 1 моль=110 г  

За н.у. 1 моль газу займає об'єм 22,4 л  

x=V(H2S)=(15,8 г×  22,4 л) / 110 г= 3,22 л  

Відповідь: 3,22 л