Завд.1: Обчисліть маси розчинів з масовими частками NaNO³ 35% і 15%, необхідних для приготування

500 г розчину з масовою часткою солі 20%. Завд.2: Визначити масу води, в якій потрібно розчинити 200 мл сульфатної кислоти H²SO⁴ з масовою часткою H²SO⁴ 98% (р=1,84 г/см) щоб утворився розчин з масовою часткою H²SO⁴ 10%. | Желательно решить обе задачи, но и за одну буду благодарна) Заранее спасибо! | ​

Ответы на вопрос

Отвечает Қалмаханова Қалима.

Ответ:

1 задача

m(раствора(15%))=375 г

m(раствора(35%))=125 г

2 задача

m(H2O)=3238.4 г

Объяснение:

Дано:

w(NaNO3(35%))=35 %

w(NaNO3(15%))=15 %

m(раствора20%)=500 г

w(NaNO3)=20 %

Решение:

Для начала выясним какая масса соли необходима для приготовления 20% раствора  

w(NaNO3)=m(NaNO3)/m(раствора)

m(NaNO3(20%))=0.2*500=100 г

w(NaNO3(35%))*m(раствора35%)=m(NaNO3(35%)) (1)

w(NaNO3(15%))*m(раствора15%)=m(NaNO3(15%)) (2)

m(NaNO3(35%))+m(NaNO3(15%))=100 г

m(раствора35%)+m(раствора15%)=500 г

m(раствора35%)=500-m(раствора15%)

w(NaNO3(35%))*m(раствора35%)+w(NaNO3(15%))*m(раствора15%)=100  

w(NaNO3(35%))*(500-m(раствора15%))+w(NaNO3(15%))*m(раствора15%)=100  

w(NaNO3(35%))*500-w(NaNO3(35%))*m(раствора15%)+w(NaNO3(15%))*m(раствора15%)=100

100-w(NaNO3(35%))*500=m(раствора(15%)*(w(NaNO3(15%))-w(NaNO3(35%)))

m(раствора(15%))=375 г

m(раствора(35%))=125 г

Определить массу воды, в которой нужно растворить 200 мл серной кислоты H2SO⁴ с массовой долей H2SO⁴ 98% (р=1,84 г/см), чтобы образовался раствор с массовой долей H2SO⁴ 10%.

Дано:

V(H2SO4)=200 мл;

p(1.84 г/см3=г/мл);

w(H2SO4)=98%

w(H2SO4)=10%

Найти

m(H2O)

Решение:

p=m/V

m(раствора H2SO4(98%))=200*1.84 г/мл=368 г

m(H2SO4)=m(раствора H2SO4(98%))*w(H2SO4(98%))=368*0.98=360.64 г

m(H2O)'=7.36 г

m(раствора 10%)=m(H2SO4)/w(H2SO4)=360.64/0.1=3606.4 г

m(H2O)=3606.4-m(раствора H2SO4(98%))=3238.4 г