Допоможіть будь ласка розрахуйте об'єм вуглекислого газу, який може виділитися під час спиртового

бродіння глюкози у розчині масою 300 г з масово часткою речовини 5%

Ответы на вопрос

Отвечает Ануфриев Миша.
Відповідь:

V ( CO2 ) = 3,7184 л.

Дано:

m ( розчину ) = 300 г

W ( C6H12O6 ) = 5%

Знайти:

V ( CO2 ) - ?

Рішення:

1) Спочатку, знаходимо масу глюкози в у розчині, за формулою:

m = m ( розч. ) • W ( глюкози )

m ( C6H12O6 ) = 300 • 0,05 = 15 г

2) Переводимо масу глюкози у кільксть речовини, за формулою:

n = m / Mr

( Mr ( C6H12O6 ) = 12 • 6 + 12 + 16 • 6 = 180 )

n ( C6H12O6 ) = 15 / 180 = 0,083 моль

3) Запишемо рівняння реакції :

C6H12O6 —> 2C2H5OH + 2CO2

Співвідношення коефіціентів глюкози та вуглекислого газу — 1 : 2, тобто кількість речовини вуглекислого газу буде у два рази більше ніж глюкози:

n ( CO2 ) = 0,083 • 2 = 0,166 моль

4) Знаходимо об’єм вуглекислого газа, за формулою:

V = n • Vm

( де Vm - це молярний об’єм для усіх газів = 22,4 л/моль, ТІЛЬКИ для газів )

V ( CO2 ) = 0,166 • 22,4 = 3,7184 л.