Скільки грамів фосфор (V) оксиду та кальцій оксиду потрібно відважити, щоб при їх взаємодії

утворилось 9,9 г кальцій ортофосфату Ca3(PO4)2? СРОЧНОООО! 70 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Исянова Алсу.

P2O5 + 3CaO --> Ca3(PO4)2

    1     :       3     :             1

                                     9,9г

M[Ca3(PO4)2]= 40*3 + (31+16*4)*2 = 310г/моль

9,9г           ≈ 0,032моль

310г/моль

M(P2O5)= 31*2 + 16*5= 142г/моль

142г/моль*0,032моль≈ 4,5г (P2O5)

M(CaO)= 40 + 16= 56г/моль

56г/моль * (0,032моль *3)≈ 5,4г (CaO)