Визначте формулу кристалогідрату натрій карбонату, під час прожарювання 85,8 г якого залишається

твердий залишок масою 31,8. СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Паршаков Никита.

Ответ:

Объяснение:

Na₂CO₃* xH₂O --> Na₂CO₃ + xH₂O

Дано:

m(Na₂CO₃*xH₂O) = 85,8 г

m(Na₂CO₃) = 31,8 г

Знайти: формулу

m(H₂O) = 85,8 - 31,8 = 54г

M(Na₂CO₃) = 106г/моль    M(H₂O) = 18г/моль

n(Na₂CO₃) = m/M = 31,8/106 = 0,3 моль

n(H₂O) = m/M = 54/18 = 3моль

Тобто на кожні 0,3моль карбонату натрію доводиться 3 моль води. Отже на 1моль карбонту натрію доводиться 10моль води.

Отже формула Na₂CO₃* 10Н₂O