Який об'єм нітроген (II) оксиду можна отримати при взаємодії 6,8 г міді та 13,2 г нітратної

кислоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Янцевич Эмили.

3Cu+8HNO3=>3Cu(NO3)2+2NO+4H2O

n(Cu)=m/M=6,8/64=0,10625моль

n(HNO3)=m/M=13,2/63=0,21моль

найдем что в избытке:

n(Cu)/3=0,0354

n(HNO3)/8=0,02625

В избытке медь.

n(NO)=n(HNO3)×2/8=0,0525моль

V(NO)=0,0525×22,4=1,176дм³