Помогите прошу Складіть рівняння реакцій за допомогою яких можна здійснити такі перетворення:

а)KBr → Br2 → NaBr → NaCІ → HCІ → CІ2 → HCІ б)NaCІ → CІ2 → ZnCІ2 → NaCІ

Ответы на вопрос

Отвечает Савельян Алина.

Ответ:

а)KBr → Br2 → NaBr → NaCІ → HCІ → CІ2 → HCІ

2KBr+Cl2=2KCl+Br2

Br2+Na=2NaBr

NaBr+HCl=NaCl+HBr

NaCl+HBr=HCl+NaBr

4HCl+O2=2H2O+2Cl2

2Cl2+2H2O=4HCl+O2

б)NaCІ → CІ2 → ZnCІ2 → NaCІ

4NaCl+O2=2Na2O+2Cl2

Cl2+Zn=ZnCl2

ZnCl2+2NaOH=Zn(OH)2+2NaCl