Знешкодження отруйної дії білого фосфору купрум(II) сульфатом відбувається за рівнянням хімічної

реакції: P+ CuSO4 + 4H2O= 2H3PO4 + Cu + H2SO4 Яку масу купруму можна отримати, якщо на 3 г фосфору подіяти 8 г купрум(II) сульфатом?

Ответы на вопрос

Отвечает Самарский Кирилл.

Для розв'язання задачі треба спочатку знайти реагент, який буде обмежувати кількість отриманого продукту. Цей реагент визначається визначенням мольного співвідношення між реагентами згідно з рівнянням реакції.

Молярна маса P = 31 г/моль, молярна маса CuSO4 = 159,6 г/моль.

Молярні співвідношення:

P : CuSO4 = 1 : 1/159.6 = 0.00626

Отже, кількість CuSO4, необхідна для реакції з 3 г P:

n(CuSO4) = (3 г P) / (31 г/моль P) * (1 моль CuSO4 / 1 моль P) * (159,6 г/моль CuSO4) = 15,42 г CuSO4

Так як ми маємо 8 г CuSO4, це досить, щоб реагувати з усім P. Тоді кількість Cu, яку ми можемо отримати:

n(Cu) = (3 г P) / (31 г/моль P) * (1 моль Cu / 2 моль P) * (63,5 г/моль Cu) = 3,22 г Cu

Отже, маса купруму, яку можна отримати з 3 г фосфору і 8 г купрум(II) сульфату, становить 3,22 г.