Обчислити об’єм кисню, необхідний для спалювання суміші, що містить 30 л пропану і 30 л бутану.

Помогите пж!​

Ответы на вопрос

Отвечает Цыган Давид.

Спочатку знайдемо масу пропану і бутану:

Маса пропану: n = V × ρ = 30 л × 1,86 г/л = 55,8 г

Маса бутану: n = V × ρ = 30 л × 2,67 г/л = 80,1 г

Знайдемо кількість молів пропану і бутану, використовуючи їх молярну масу:

Кількість молів пропану: n = m/M = 55,8 г / 44,1 г/моль ≈ 1,264 моль

Кількість молів бутану: n = m/M = 80,1 г / 58,1 г/моль ≈ 1,378 моль

За хімічним рівнянням спалювання пропану і бутану, кожен моль газу потребує 5 молів кисню:

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

C4H10 + 13/2O2 → 4CO2 + 5H2O

Отже, загальна кількість молів кисню, необхідна для спалювання суміші:

1,264 моль пропану × 5 моль O2/моль пропану + 1,378 моль бутану × 5 моль O2/моль бутану = 12,31 моль O2

Тепер можемо знайти об'єм кисню за ньогої нормальних умов (н.у.), використовуючи ідеальний газовий закон:

V = nRT/P = 12,31 моль × 8,31 Дж/(моль×К) × 273 K / 101,3 кПа ≈ 268 л

Отже, необхідний об'єм кисню становить близько 268 л (н.у.).

Объяснение: