СРОЧНОООО ДАЮ 10 балів пж Визначити, скільки кисню і повітря потрібно для спалювання 50 л газової

суміші, в якій міститься за об’ємом 20% метану, 40% етану та 40% етилену.

Ответы на вопрос

Отвечает Рыжов Степан.

Ответ: 162,23 кг кисню / 0,21 = 772,5 кг повітря

Масова частка метану: 20% = 0,2, маса метану = 0,2 * 50 л * 0,717 кг/м³ = 3,585 кг

Масова частка етану: 40% = 0,4, маса етану = 0,4 * 50 л * 1,265 кг/м³ = 25,3 кг

Масова частка етилену: 40% = 0,4, маса етилену = 0,4 * 50 л * 1,178 кг/м³ = 23,56 кг

Загальна маса газової суміші: 3,585 + 25,3 + 23,56 = 52,445 кг

Для спалювання 1 моль метану потрібно 2 молі кисню. Молярна маса метану: 16 г/моль, молярна маса кисню: 32 г/моль. Отже, для спалювання 3,585 кг метану потрібно:

3,585 кг * (1 моль / 16 г) * (2 молі кисню / 1 моль метану) * (32 г / 1 моль) = 14,34 кг кисню

Аналогічно, для спалювання етану та етилену потрібно:

25,3 кг * (1 моль / 30 г) * (3 молі кисню / 1 моль етану) * (32 г / 1 моль) = 67,733 кг кисню

23,56 кг * (1 моль / 28 г) * (4 молі кисню / 1 моль етилену) * (32 г / 1 моль) = 80,157 кг кисню

Таким чином, загальна кількість кисню, необхідна для спалювання 50 л газової суміші, складає:

14,34 + 67,733 + 80,157 = 162,23 кг кисню

Оскільки повітря містить близько 21% кисню за об’ємом, то для спалювання потрібно:

162,23 кг кисню / 0,21 = 772,5 кг повітря.