Обчисліть і вкажіть кількість усіх атомів що міститься в амоніаку NH3 масою 8,5г


Ответы на вопрос

Отвечает Танаков Кирилл.

Молекулярна маса амоніаку NH3 дорівнює:

N = 14.01 г/моль, H = 1.01 г/моль

m(NH3) = 14.01 г/моль + 3(1.01 г/моль) = 17.04 г/моль

Кількість молей NH3 можна обчислити, розділивши масу на молярну масу:

n(NH3) = m(NH3) / M(NH3) = 8.5 г / 17.04 г/моль = 0.498 моль

Оскільки в одній молікулі NH3 міститься 1 атом N і 3 атоми H, то загальна кількість атомів, що міститься в 0.498 моль NH3 буде:

(1 атом N + 3 атоми H) x 0.498 моль = 0.498 x 4 = 1.992

Тому, в 8.5 г амоніаку міститься 1.992 x 10^23 атомів N і H.