При доливанні води до суміші кальцію та кальцій оксиду масою 31,2 г виділився газ об’ємом 11,2 л.

Визначте масову частку компонентів у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Холодкова Валерия.

Ответ:

Спочатку потрібно визначити, який газ було виділено. Знаючи об’єм газу, можна використати ідеальний газовий закон, щоб визначити кількість речовини, що була виділена:

n = PV/RT

де P - тиск газу, V - його об’єм, R - універсальна газова стала, T - температура газу (в Кельвінах).

Так як умова не надає температуру газу, то ми не можемо визначити кількість речовини. Але, відомо, що утворився газ при доливанні води до суміші кальцію та кальцій оксиду. Це може бути тільки газ, що утворився внаслідок реакції кальцію та кальцій оксиду з водою. Ця реакція відома як гідроліз.

CaO + H2O -> Ca(OH)2

За цією реакцією, 1 моль CaO реагує з 1 моль H2O, щоб утворити 1 моль Ca(OH)2. Кількість води, яка була додана до суміші, також відома:

m(H2O) = m(суміші) - m(Ca) - m(CaO)

де m(Ca) та m(CaO) - маси кальцію та кальцій оксиду, відповідно.

Таким чином, ми можемо обчислити масу Ca(OH)2, яка утворилась, а звідси і масову частку компонентів у суміші:

m(Ca(OH)2) = n(CaO) * M(Ca(OH)2)

m(H2O) = m(суміші) - m(Ca) - m(CaO)

m(Ca) = m(суміші) - m(CaO) - m(H2O)

де M(Ca(OH)2) - молярна маса Ca(OH)2.

Знаючи, що 1 моль CaO утворює 1 моль Ca(OH)2, ми можемо записати:

n(CaO) = n(Ca(OH)2)

Отже,

m(CaO) / M(CaO) = m(Ca(OH)2) / M(Ca(OH)2)

або

m(CaO)

Объяснение: