Прошу допоможіть!!! Хімія 7 клас! ПЖ 1. Визначте маси 10% та 15% розчинів солі, щоб одержати 1000

г 12-відсоткового розчину? 2. Яку масу 32%-ного розчину нітратної кислоти необхідно додати до 600 г 80%-ного розчину тієї самої кислоти, щоб одержати 64%-ний розчин?

Ответы на вопрос

Отвечает Tonoyan Leonid.

1.Позначимо масу 10% розчину як х1, а масу 15% розчину як х2. Ми знаємо, що об'єм 12% розчину становить 1000 г. Так як щільність водного розчину близька до 1 г / мл, об'єм 1000 г розчину дорівнює 1000 мл. Використовуючи формулу для розрахунку концентрації розчину:

C = (m / V) * 100%

де C - концентрація у відсотках, m - маса речовини, розчиненої у V мл розчину.

Ми знаємо, що об'єм 10% розчину дорівнює 1000 - V мл (де V мл - об'єм 15% розчину). Тоді ми можемо записати рівняння для маси солі у розчинах:

0.10 * (1000 - V) + 0.15V = 0.12 * 1000

100 - 0.1V + 0.15V = 120

0.05V = 20

V = 400

Таким чином, об'єм 15% розчину становить 400 мл, а об'єм 10% розчину становить 600 мл. Розрахуємо масу кожного розчину:

Маса 10% розчину: 0.10 * 600 г = 60 г

Маса 15% розчину: 0.15 * 400 г = 60 г

Отже, потрібно взяти 60 г 10% розчину та 60 г 15% розчину, змішати їх разом, щоб одержати 1000 г 12% розчину.

2.Позначимо масу 32%-ного розчину як x. Ми знаємо, що маса кінцевого 64%-ного розчину повинна дорівнювати 600 г (маса початкового 80%-ного розчину).

Ми можемо скласти рівняння на основі розрахунку загальної маси розчину та маси нітратної кислоти у ньому:

0.80 * 600 г + 0.32x = 0.64 * 600 г

Розв'язуємо рівняння:

480 г + 0.32x = 384 г

0.32x = 384 г - 480 г

0.32x = -96 г

x = (-96 г) / 0.32 = 300 г

Отже, щоб отримати 64%-ний розчин, потрібно додати 300 г 32%-ного розчину нітратної кислоти до 600 г 80%-ного розчину.