1) Обчисліть масу води і солі, які потрібно взяти для приготування 230 г розчину з масовою часткою

солі 12% 2) Яку масу кислоти і води потрібно використати для приготування 200 мл розчину з масовою часткою кислоти 20%, густина розчину 1,143 г/см3​

Ответы на вопрос

Отвечает Талгатов Айдын.

Ответ:

Объяснение:

1. Масова частка солі в розчині визначається як маса солі, поділена на загальну масу розчину:

масова частка солі = маса солі / (маса солі + маса води)

При масовій частці солі 12%, маса солі у 230 г розчину буде:

а солі = масова частка солі × загальна маса розчину = 0.12 × 230 г = 27.6 г

Отже, маса води в розчині буде:

маса води = загальна маса розчину - маса солі = 230 г - 27.6 г = 202.4 г

2. Густина розчину може бути визначена як відношення маси розчину до його об'єму:

густина розчину = маса розчину / об'єм розчину

Маса розчину визначається як сума маси кислоти та маси води:

маса розчину = маса кислоти + маса води

Масова частка кислоти в розчині 20%, тому маса кислоти у 200 мл розчину буде:

маса кислоти = масова частка кислоти × об'єм розчину × густина розчину = 0.2 × 200 мл × 1.143 г/см3 = 45.72 г

Отже, маса води в розчині буде:

маса води = маса розчину - маса кислоти = 200 мл × 1.143 г/см3 - 45.72 г = 128.76 г