СРОЧНОООООО До розчину, що містить 6 г натрій гідроксиду, додали розчин сульфатної кислоти, що

містить 0,6 моль H2SO4, Обчисліть масу одержаної середньої солі​

Ответы на вопрос

Отвечает Kyhsnir Nastya.

Ответ:

Спочатку знайдемо кількість молекул H2SO4, які були додані до розчину:

n(H2SO4) = C(H2SO4) * V(H2SO4) = 0.6 моль/л * 0.1 л = 0.06 моль

Оскільки NaOH та H2SO4 реагують у співвідношенні 2:1, то необхідна кількість молекул NaOH дорівнює половині кількості молекул H2SO4:

n(NaOH) = n(H2SO4) / 2 = 0.03 моль

Маса NaOH в розчині:

m(NaOH) = n(NaOH) * M(NaOH) = 0.03 моль * 40 г/моль = 1.2 г

Маса середньої солі буде дорівнювати сумі мас NaOH та H2SO4:

m(середня сіль) = m(NaOH) + m(H2SO4) = 1.2 г + 0.6 моль/л * 0.1 л * 98 г/моль = 7.8 г

Отже, маса одержаної середньої солі становить 7.8 г.