1. Який об’єм водню (н.у.) та яку масу натрій метаалюмінату можна одержати при дії розчину натрій

гідроксиду масою 27,2 кг (ω=25 %) на надлишок металічного алюмінію?

Ответы на вопрос

Отвечает Паршукова Элла.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нNaOH) = 27,2 кг

ω(NaOH) = 25 % або 0,25

Найти: V(H2) - ? m(NaAlO2) - ?

Знайдемо масу NaOH в розчині:

m(NaOH) = m(р-нNaOH) * ω(NaOH) = 27,2 * 0,25 = 6,8 г

Складемо РХР:

   6,8 г                   х л                         у г

6NaOH + 2Al → 2 NaAlO2 + 2 Na2O + 3 H2

Знайдемо кількість речовини NaOH:

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 6,8/40 = 0,17 моль

З РХР бачимо, що n(NaOH) : n(NaAlO2) = 6 : 2 = 3 : 1, тобто звідси маємо

n(NaAlO2) = 1/3 n(NaOH) = 1/3 * 0,17 = 0,057 моль

Молярна маса натрій метаалюмінату:

М(NaAlO2) = 23 + 27 + 16 * 2 = 82 г/моль

Вичислимо масу  натрій метаалюмінату:

m(NaAlO2) = n(NaAlO2) * М(NaAlO2) = 0,057 * 82 = 4,674 г

Обчислимо об’єм водню:

n(NaOH) : n(Н2) = 6 : 3 = 2 : 1, тобто звідси маємо

n(Н2) = 1/2 n(NaOH) = 1/2 * 0,17 = 0,085 моль

V(H2) = n(Н2) * Vm = 0,085 * 22,4 = 1,904 л