Обчисліть масу (г) алюмінію, який може витіснити з сульфатної кислоти водень об’ємом 6,72 л (н.у.).

Обчисліть кількість атомів Гідрогену, які містяться в зазначеному об’ємі водню.

Ответы на вопрос

Отвечает Гречишников Влад.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(H2) = 6,72 л

Найти: m(Al) - ?  na(H2) - ?

Складемо РХР:

х г                                             6,72 л

2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2

n = 2 моль                                n = 3 моль

M = 27 г/моль                         Vm = 22,4 л/моль

m = 54 г                                   V= 67,2 л

m(Al) = 6,72 * 54 : 67,2 = 5,4 г

Знайдемо кількість речовини водню:

n(Н2) = V(Н2)/Vm = 6,72л/22,4л/моль = 0,3моль

У молекулі водню 2 атоми Гідрогену, тому

n(Н) = 2n(Н2) = 2 * 0,3 = 0,6 моль