1. Скільки грамів калій гідроксиду КOH треба взяти для приготування 500 г розчину з масовою часткою

лугу 10%? ДАЮ 70 БАЛЛОВ!!! 2.До розчину масою 60 г з масовою часткою солі 10% додали 50 г води. Визначити масову частку солі у новому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Вика.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(р-нКOH) = 500 г

w(КOH) = 10%

Найти: m(КOH) - ?

Знайдемо масу речовини у розчині:

m(р.р.) = m(р-нКOH) * w(КOH) : 100% = 500 * 10% : 100% = 50 г

2)

Дано:

m(H2O) = 50 г

m₁(р-н) = 60 г

w₁(солі) = 10%

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 60 * 10% : 100% = 6 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(р-ну) + m(H2O) = 60 + 50 = 110 г

Вичислимо масову частку солі в новому розчині

w₂(солі) = m₁(солі) : m(н.р.) * 100% = 6 : 110 * 100% = 5,45%