віддаю останній бали.. Обчислити масу металу Ва необхідного для одержання водню об’ємом значення

89.6 (н. у.) під час реакції металу з кислотою HNO2​

Ответы на вопрос

Отвечает Становов Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Щоб обчислити масу металу Ва, необхідного для отримання водню об’ємом 89,6 (н.у.) під час реакції металу з кислотою HNO2, потрібно використати збалансоване хімічне рівняння реакції та молярний об’єм газоподібного водню при стандартна температура і тиск (STP).

Збалансоване хімічне рівняння реакції Ba з HNO2 виглядає так:

Ba + 2 HNO2 → Ba(NO2)2 + H2

З цього рівняння ми бачимо, що 1 моль Ba реагує з 2 молями HNO2, утворюючи 1 моль H2. Отже, кількість молей утвореного H2 дорівнює половині кількості молей використаного HNO2.

Молярний об’єм газоподібного водню при STP становить 22,4 л/моль.

Щоб обчислити необхідну масу Ba, ми можемо використати наступні кроки:

Обчисліть кількість моль утвореного Н2:

n(H2) = V(H2) / Vm

де

V(H2) = 89,6 (н.у.) = 89,6/22,4 л (оскільки 22,4 л — це об’єм, який займає 1 моль будь-якого газу при STP)

Vm = 22,4 л/моль (молярний об’єм газу при STP)

n(H2) = (89,6/22,4) / 22,4 = 0,20 моль

Обчисліть кількість використаних молей HNO2:

n(HNO2) = n(H2) x 2 = 0,20 x 2 = 0,40 моль

Обчисліть необхідну масу Ba:

Зі збалансованого рівняння ми бачимо, що 1 моль Ba реагує з 2 молями HNO2. Тому необхідна кількість молей Ba дорівнює половині кількості молей HNO2.

n(Ba) = n(HNO2) / 2 = 0,40 / 2 = 0,20 моль

Молярна маса Ba становить 137,33 г/моль. тому

m(Ba) = n(Ba) x M(Ba) = 0,20 x 137,33 = 27,47 г

Отже, маса металу Ba, необхідна для отримання водню об’ємом 89,6 (н.у.) під час реакції металу з кислотою HNO2, становить 27,47 г.