Скласти формулу речовини відповідно до її назви: 3-метилпент-1-ин; 2,2-диметилокт-3-ен;

пент-1-ин; 3-метил-3-хлоробут-1-ен

Ответы на вопрос

Отвечает Петров Вова.

Формули речовин можуть бути складними, тому я надамо вам загальну інструкцію для складання формул органічних сполук з назви.

У назві речовини перший крок - знайти назву вуглеводню (алкан, алкен або алкін), який входить до складу сполуки.

Далі, складаємо основу назви згідно з кількістю вуглецевих атомів у ланцюгу. Наприклад, для п'яти вуглецевих атомів основа називається пент.

Якщо у молекулі присутні підставки (наприклад, метил, етил, пропил тощо), то їх додаємо до основи назви, вказуючи їхнє місцеположення в молекулі. Наприклад, для 3-метилпентану, ми додаємо "3-метил" до основи пентану.

Нарешті, визначаємо тип зв'язку між вуглецевими атомами (одинарний, подвійний або потрійний), та вказуємо його місцеположення в молекулі.

За допомогою цих правил, можна скласти формули наступних речовин:

3-метилпент-1-ін: CH3-C≡C-CH2-CH2-CH3

2,2-диметилокт-3-ен: CH3-CH=C(CH3)-CH2-CH2-CH2-CH3

Пент-1-ін: CH≡C-CH2-CH2-CH3

3-метил-3-хлоробут-1-ен: CH3-C(Cl)=C-CH2-CH2-CH3