Напишіть рівняння хімічних реакцій, необхідних для здійснення перетворення: а) бут-2-ен →

бут-2-ин; б) пент-1-ол → пент-1-ин; в) пент-1-ен → пент-2-ен; г) бут-1-ин → бут-2-ин

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронов Никита.

Ответ:

а) бут-2-ен → бут-2-ин:

СН3СН=СН-СН=СН2 + H2 → СН3СΗ=СΗ-СΗ=СΗ2

б) пент-1-ол → пент-1-ин:

СН3СН2СН2СН2СΗ2-ΟН → Н2SO4 → СН3СΗ2СΗ2СΗ2СΗ2-С≡С

в) пент-1-ен → пент-2-ен:

СН3СН2СН=СНСΗ2 + HBr → СН3СΗ2СНBrСΗ2-СН=СΗ

г) бут-1-ин → бут-2-ин:

С≡С-СН2-СН3 → Н2 / Pd → СΗ3-СΗ=СΗ