Визначіть кількість атомів Гідрогену у формулі амінокислоти, якщо її молекула містить С -32%, Н-

6,66%, O- 42, 67%, N - 18,67%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Габбасов Владик.

Ответ:

Для визначення кількості атомів конкретного хімічного елемента в молекулі сполуки використовують її емпіричну формулу. Щоб знайти емпіричну формулу, спочатку необхідно визначити молярні співвідношення між елементами у сполуці.

Відсотковий вміст кожного елемента в молекулі амінокислоти можна перевести до масових співвідношень, припустивши, що маса всієї молекули дорівнює 100 г:

Маса С: 32 г

Маса H: 6,66 г

Маса O: 42,67 г

Маса N: 18,67 г

Знаючи молярну масу кожного елемента, можна перевести масові співвідношення у кількість моль:

Моль С: 32 г / 12 г/моль = 2,67 моль

Моль H: 6,66 г / 1 г/моль = 6,66 моль

Моль O: 42,67 г / 16 г/моль = 2,67 моль

Моль N: 18,67 г / 14 г/моль = 1,33 моль

Далі необхідно знайти найменший співвідношення між молями елементів у молекулі, поділивши всі числа на найменший спільний дільник (НСД):

Моль С: 2,67 моль / 1,33 моль = 2

Моль H: 6,66 моль / 1,33 моль = 5

Моль O: 2,67 моль / 1,33 моль = 2

Моль N: 1,33 моль / 1,33 моль = 1

Таким чином, емпірична формула молекули амінокислоти - С2H5NO2. Вона містить 5 атомів водню.

Объяснение: