!!!ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! Яка маса сульфатної кислоти витраться на нейтралізацію 5 гр Натрії гідроксиду ​


Ответы на вопрос

Отвечает Дёмкина Светлана.

Відповідь :
маса сульфатної кислоти, яка потрібна для нейтралізації 5 г натрієвого гідроксиду, дорівнює 6,125 г.


Пояснення :
рівняння хімічної реакції :

H₂SO₄ + 2NaOH → Na₂SO₄ + 2H₂O
Mr(H₂SO₄) = 1*2 + 32 + 16*4 = 98 г/моль
Mr(NaOH) = 23+16+1= 40 г/моль

1 моль сульфатної кислоти (H₂SO₄) взаємодіє 3  2 молями натрієвого гідроксиду (NaOH)
98 г  H₂SO₄  взаємодіє 3  2*40 = 80г  NaOH
х г    H₂SO₄  взаємодіє 3               5 г  NaOH

знаходимо х з пропорції
х = 98*5/80 = 6,125 г - це відповідь