Учень через свою необережність розлив 67,2 л нітратної кислоти.Скільки треба взяти (г) натрий

гідроксиду щоб нейтралізувати цю кислоту​

Ответы на вопрос

Отвечает Волынец Женя.

Дано:

V(HNO3) = 67,2 л

Найти:

m(NaOH) - ?

Решение:

HNO3 + NaOH => NaNO3 + H2O

n=V/

n(HNO3) = 67,2/22,4 = 3 моль

n(NaOH) = n(HNO3) = 3 моль

m=M

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

m(NaOH) = 3 × 40 = 120 г

Ответ: 120 г