Але спочатку розв'яжи задачу: які маси кухонної солі та води треба взяти, щоб приготувати 200 г

розчину з масовою часткою солі 15 %? Алгоритм: - обчисли масу кухонної солі, скориставшись формулою для масової частки розчиненої речовини w (солi) = m (солі) m (розчину) m (розчину) = m (солі) + m = (води) - знайди масу води (від маси розчину відніми масу кухонної солі, що знайшов). Розв'язок запиши в зошит, вказавши відповідь. ДАЮ 20 БАЛОВ , СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Хомик Вадим.

Відповідь:

Масова частка солі у розчині виражає відношення маси солі до маси розчину:

w(солі) = m(солі) / m(розчину)

За умовою задачі, масова частка солі у розчині дорівнює 15 %, тобто 0.15, а маса розчину становить 200 г. Знаючи масову частку солі та масу розчину, можна знайти масу солі:

0.15 = m(солі) / 200 г

m(солі) = 0.15 * 200 г = 30 г

Отже, щоб приготувати 200 г розчину з масовою часткою солі 15 %, потрібно взяти 30 г кухонної солі та масу води:

m(води) = m(розчину) - m(солі) = 200 г - 30 г = 170 г

Отже, необхідно взяти 30 г кухонної солі та 170 г води.

Пояснення:

Отвечает DELETED.

Дано:

m р-ну(NaCl) = 200 г

ω(NaCl) = 15%

Знайти:

m(NaCl) - ?

m(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m(NaCl) = ω * m р-ну / 100% = 15% * 200 / 100% = 30 г;

2) m(H2O) = m р-ну(NaCl) - m(NaCl) = 200 - 30 = 170 г.

Відповідь: Маса NaCl становить 30 г; H2O - 170 г.