ДАЮ 100 БАЛОВ!!! Оцінювання розв’язування розрахункових задач: -складання скороченої умови задач;

-обчислення за рівнянням реакції; -використання необхідних формул для розв'язування задач; -раціональність розв’язування задач. Задача 1. Алюміній оксид масою 81,6г повністю розчинили у нітратній кислоті. Яка маса та кількість речовини утвореної солі (вкажіть її назву)? Задача 2. На хлорид двовалентного металу масою 4,75г подіяли натрій гідроксидом. Випав осад масою 2,9г. Хлорид якого металу вступив у реакцію? Напишіть його формулу та обчисліть відносну молекулярну масу.

Ответы на вопрос

Отвечает Панова Софья.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(Al2O3) = 81,6 г

Найти: m(Al(NO3)3 - ? n(Al(NO3)3) - ?

Складемо РХР:

 81,6 г                            х г

Al2O3 + 6 HNO3 → 2 Al(NO3)3 + 3 H2O

Знайдемо кількість речовини Al2O3:

М(Al2O3) = 27 * 2 + 16 * 3 = 102 г/моль

n(Al2O3) = m(Al2O3)/М(Al2O3) = 81,6/ 102 = 0,8 моль

З РХР бачимо, що n(Al2O3) : n(Al(NO3)3) = 1 : 2, тобто

n(Al(NO3)3) = 2n(Al2O3) = 2 * 0,8 = 1,6 моль

М(Al(NO3)3 = 27 + 14 * 3 + 16 * 9 = 213 г/моль

m(Al(NO3)3 = n(Al(NO3)3) * М(Al(NO3)3 = 1,6 * 213 = 340,8 г

2)

Дано:

m(MeCl2) = 4,75г

m(Me(OH)2) = 2,9

Найти: Me - ?

Складемо РХР:

4,75г                                      2,9г

MeCl2 + 2NaOH = 2NaCl + Me(OH)2

х + 71г                                     х + 34г

По правилу хреста маємо:

4,75 * (х + 34) = 2,9 * (х + 71)

4,75х + 161,5 = 2,9х + 205,9

4,75х - 2,9х = 205,9 - 161,5

1,85х = 44,4

х = 44,4 : 1,85

х = 24

Це метал - Магній (Mg)

Формула: MgCl2

Мr(MgCl2) = 24 + 35,5 * 2 = 95