Який об'єм карбон 4 оксиду вступив у реакцію з калій гідроксидом якщо одержали 12 г калій карбонату?


Ответы на вопрос

Отвечает Перерва Марія.

Напишемо рівняння реакції між карбон 4 оксидом (CO2) та гідроксидом калію (KOH):

CO2 + 2KOH → K2CO3 + H2O

За рівнянням реакції, на один моль CO2 відходить 2 молі KOH, тому кількість молів CO2 можна знайти, діленням кількості молів KOH на 2:

n(KOH) = м(K2CO3) / M(K2CO3) = 12 г / 138 г/моль = 0,087 моль

n(CO2) = n(KOH) / 2 = 0,0435 моль

Тепер можна знайти об'єм CO2 за рівнянням Менделєєва-Клапейрона:

V(CO2) = n(CO2) * R * T / P

де R - універсальна газова стала, T - температура, P - тиск. Зазвичай у таких задачах температуру і тиск вважають стандартними: T = 273 К, P = 1 атм.

R = 0,0821 л∙атм/(моль∙К)

T = 273 К

P = 1 атм

Підставляємо в формулу значення кількості молів CO2:

V(CO2) = n(CO2) * R * T / P = 0,0435 моль * 0,0821 л∙атм/(моль∙К) * 273 К / 1 атм ≈ 0,99 л

Отже, об'єм CO2, який вступив у реакцію, становить близько 0,99 л.