Допоможіть!! Обчисліть масу капронового волокна, яке можна одержати в результаті поліконденсації

6-аміногексанової кислоти масою 48,4 г, якщо вихід продукту реакції становить 94 %

Ответы на вопрос

Отвечает Шустова Оксаночка.

Ответ:Спочатку визначимо мольну масу 6-аміногексанової кислоти (АНК):

АНК = (6 x 12,01 г/моль) + (14 x 1,01 г/моль) + (2 x 16,00 г/моль) = 174,26 г/моль

Тепер можемо вирахувати кількість молів АНК:

n(АНК) = 48,4 г / 174,26 г/моль = 0,278 моль АНК

Оскільки поліконденсація відбувається з утворенням молекули води для кожного повторюючогося блоку, то кількість повторюючихся блоків (n) буде на одиницю менша кількості молів АНК:

n = n(АНК) - 1 = 0,278 моль - 1 = 0,277 моль

Тепер можна вирахувати масу капронового волокна, використовуючи формулу для маси ПЕТ-полімеру:

m = n x M

де m - маса, n - кількість молів, M - мольна маса повторюючогося блоку.

Мольна маса капронового волокна (nylon-6) складає 113,16 г/моль. Тому:

m = 0,277 моль x 113,16 г/моль = 31,32 г.

Отже, можна одержати близько 31,32 г капронового волокна із 48,4 г 6-аміногексанової кислоти, якщо вихід продукту реакції становить 94 %.

Объяснение: