Яку масу KMnO4 що містить 2% домішок, потрібно використати для добування кисню, необхідного для

спалювання 0,32 кг сірки?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тихонова Даша.

Дано:

w примесей(KMnO4) = 2%(0,02)

m(S) = 0,32 кг = 320 г

Найти:

m(KMnO4) - ?

Решение:

2KMnO4 => K2MnO4 + MnO2 + O2

S + O2 => SO2

n=m/M

n(S) = 320/32 = 10 моль

n(O2) = n(S) = 10 моль

n(KMnO4) = 2n(O2) = 2 × 10 = 20 моль

M(KMnO4) = 39 + 55 + 4×16 = 158 г/моль

m(KMnO4) = 20 × 158 = 3160 г

w чистого(KMnO4) = 100% - 2% = 98%(0,98)

m чистого(KMnO4) = 3160 × 0,98 = 3096,8 г = 3,0968 кг ≈ 3 кг