Знайти масу лугу, що утворюється при взаємодії 20 г натрій оксиду з водою​


Ответы на вопрос

Отвечает Tsareva Tanua.

Ответ:

Натрій оксид (Na2O) реагує з водою (H2O) за таким рівнянням реакції:

Na2O + H2O -> 2NaOH

З рівняння видно, що одна молекула натрій оксиду (Na2O) реагує з однією молекулою води (H2O) і утворює дві молекули натрій гідроксиду (NaOH).

Молярна маса Na2O: 22,99 г/моль (молярна маса натрію) * 2 + 16 г/моль (молярна маса кисню) = 61,98 г/моль

Молярна маса NaOH: 22,99 г/моль (молярна маса натрію) + 16 г/моль (молярна маса кисню) + 1 г/моль (молярна маса водню) = 39,99 г/моль

Так як одна молекула Na2O утворює дві молекули NaOH, маса NaOH, що утворюється при реакції, буде дорівнювати половині маси Na2O.

Маса NaOH = (20 г Na2O) / 2 = 10 г

Отже, маса лугу (NaOH), що утворюється при взаємодії 20 г натрій оксиду з водою, становить 10 г.

Объяснение: