1. Визначте масу калій метаалюмінату, який можна одержати сплавлянням алюміній оксиду масою 30,6

г та калій гідроксиду масою 28 г. 2. Під час алюмотермічного відновлення 128 г ферум(ІІІ) оксиду одержали 68 г заліза. Обчисліть відносний вихід заліза. ? ПЕРЕВОД КОМУ НУЖНО 1. Определите массу калий метаалюмината, который можно получить сплавлением алюминий оксида массой 30,6 г и калий гидроксида массой 28 г. 2. Во время алюмотермического восстановления 128 г феррум(III) оксида получили 68 г железа. Вычислите относительный выход железа. WoTBlitzGamer avatar Прошу писать полный ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Гурьянов Сергей.

Ответ:

2 Al2O3 + 6 KOH → 2 K3AlO3 + 3 H2O

Маса K3AlO3 = (2 моля × молекулярна маса K3AlO3) = (2 × 322.3) г = 644.6 г

Отже, маса калій метаалюмінату, який можна одержати, дорівнює 644.6 г.

Fe2O3 + 3 Al → 3 Fe + Al2O3

n(Fe2O3) = m/M = 128 г : 160 г/моль = 0.8 моль Fe2O3

n(Al) = n(Fe2O3) × 3 = 2.4 моль Al

m(Al) = n(Al) × M(Al) = 2.4 моль × 27 г/моль = 64.8 г Al

Відносний вихід заліза дорівнює:

Відносний вихід Fe = (68 г / (0.8 моль × 56 г/моль)) × 100% ≈ 96%